trvale spolupracující advokát
Č. ev. ČAK: 19140
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vysokoškolské vzdělání:
Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze v roce 2016, téma diplomové práce: Institut organizované zločinecké skupiny v kontextu trestního zákoníku a judikatury

Publikační činnost:
•Grulich, A., Kohút, P. Evropský zatýkací rozkaz a řízení proti uprchlému. Právní prostor, Praha, 2014. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/evropsky-zatykaci-rozkaz-a-rizeni-proti-uprchlemu.
•Sýkora, M., Kohút, P. Sexuální zneužívání nezletilých. Právní prostor, Praha, 2014. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/sexualni-zneuzivani-nezletilych.
•Grulich, A., Kohút, P. Komentář: Co bude dál ohledně vydání Dahlgrena do České republiky? Právní prostor, Praha, 2014. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/komentar-dahlgren.
•Sýkora, M., Kohút, P. Komentář: Pochybení vazebního soudu. Právní prostor, Praha, 2014. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/komentar-pochybeni-vazebniho-soudu.
•Kohút, P. Komentář: Berdychův gang – Podmíněné propuštění z trestu odnětí svobody. Právní prostor, Praha, 2014. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/komentar-berdychuv-gang-podminene-propusteni-z-trestu-odneti-svobody.
•Kohút, P. Nedovolené překročení státní hranice v době Schengenského prostoru. Právní prostor, Praha, 2014. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/nedovolene-prekroceni-statni-hranice-v-dobe-schengenskeho-prostoru.
•Kohút, P. Rozdíl mezi trestným činem vraždy a zabitím. Právní prostor, Praha, 2014. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/rozdil-mezi-trestnym-cinem-vrazdy-a-zabitim.
•Kohút, P. Zrušení usnesení o zahájení trestního stíhání a odpovědnost státu za škodu. Právní prostor, Praha, 2015. Dostupné na webu: https://www.pravniprostor.cz/clanky/trestni-pravo/k-zruseni-usneseni-o-zahajeni-trestniho-stihani-a-odpovednost-statu-za-skodu.

Profesní zaměření v oblasti trestního práva:
TČ proti životu a zdraví, TČ proti svobodě a právům na ochranu osobnosti, soukromí a listovního tajemství, majetkové trestné činy, TČ na úseku práva veřejných zakázek a hospodářské soutěže, TČ proti pořádku ve věcech veřejných, organizovaná kriminalita, trestní odpovědnost právnických osob, uplatňování nároků poškozených a nezákonně trestně stíhaných na náhradu škody a nemajetkové újmy

Jazyková kompetence:
Angličtina, Španělština

Kontakty

Advokátní kancelář Gřivna & Šmerda, s.r.o.
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 251373

Revoluční 1044/23
110 00 Praha 1

 +420 226 633 341   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. IČ: 04645545
 +420 226 633 342   2jkffip DIČ: CZ04645545